Typy klimatyzatorów

W naszej ofercie znajdują się klimatyzatory firmy:


Zajmujemy się również montażem i serwisowaniem urządzeń powyższych producentów.

Klimatyzatory dzielone są ze względu na na typy, są to:


Słownik pojęć


TECHNOLOGIA INVERTER - oznacza to, że sprężarka jednostki zewnętrznej nie włącza się cyklicznie, jak ma to miejsce w standardowych klimatyzatorach, lecz działa ona zależnie od zapotrzebowania mocy. Tym samym kultura pracy jest wyższa, a hałas oraz zużycie energii elektrycznej przez urządzenie jest mniejsze! Klimatyzatory te charakteryzują się również większą efektywnością działania w niskich temperaturach (dotyczy to zarówno funkcji chłodzenia jak i grzania). Jeśli więc planujemy wykorzystywanie klimatyzatora przez długi okres czasu, zakup INVERTERA jest jak najbardziej opłacalny.


CZYNNIK CHŁODNICZY (and Refrigerant)- substancja termodynamiczna uczestnicząca w wymianie ciepła w urządzeniach grzewczych, bądź chłodzących. Czynnik chłodniczy charakteryzuje się szybką i odwracalną zmianą stanu skupienia z cieczy na gaz, wrze w niskim ciśnieniu i temperaturze jednocześnie pobierając ciepło, które zwraca podczas procesu skraplania przy wyższym ciśnieniu i temperaturze.


EER (ang. Energy Efficiency Ratio) - Oznacza sprawność chłodzenia – stosunek maksymalnej mocy chłodzenia do prądu pobieranego w celu jej wytworzenia przez klimatyzator.

Im wyższa wartość EER, tym klimatyzator bardziej oszczędny – klimatyzatory osiągające wartość EER powyżej 3,20 zaliczają się do A klasy efektywności energetycznej.


Sprawności i klimatyzatorów podawane przez producentów badane są w warunkach laboratoryjnych dlatego należy liczyć się z tym, że rzeczywista sprawność układu grzewczego klimatyzatora w codziennym użytku może się różnić od parametrów technicznych podawanych w karcie klimatyzatora.


wydajność chłodnicza

Więcej informacji na temat współczynnika wydajności chłodniczej: Współczynnik wydajności chłodniczej


COP (ang. Coefficient of performance) – Oznacza sprawność cieplną – stosunek mocy grzewczej do prądu pobieranego przez klimatyzator.

Klimatyzatory osiągające wartość COP powyżej 3,60 klasyfikowane są w najwyższej – A klasie energetycznej.

 
projekt i wykonanie: gryf.pldo góry

O firmie | Ogrzewanie | Klimatyzacja | Wentylacja | Realizacje | Kontakt
Tworzenie stron www: biznesPort.pl