Rekuperacja

Zajmujemy się montażem rekuperacji w Szczecinie i na terenie województwa Zachodniopomorskiego. Zachęcamy do zapoznania się ze sposobem działania rekuperatora oraz do skorzystania z naszej oferty.

Rekuperacja jest jednym z elementów mechanicznej  wentylacji z odzyskiem energii cieplnej. Proces polega na obiegowym przepływie powietrza poprzez wymiennik. Umożliwia to odzyskanie ciepła z powietrza usuwanego. Usuwane powietrze przepływając przez wymiennik przekazuje mu swoje ciepło, następnie wymiennik oddaje otrzymane ciepło ogrzewając świeże powietrze nawiewane z zewnątrz. Ogrzane w ten sposób świeże powietrze kierowane jest następnie do pomieszczeń „czystych”. Odpowiednio dobrana do charakterystyki budynku rekuperacja, umożliwia cyrkulację powietrza w odpowiedniej ilości bez względu na warunki atmosferyczne.

https://www.heatszczecin.pl/wp-content/uploads/2019/05/rekuperacja.gif

Utrzymanie właściwych parametrów powietrza w pomieszczeniach możliwe jest dzięki zastosowaniu REKUPERATORA. Jest on centralą wentylacyjną z odzyskiem ciepła poprzez jej odzysk. Dzięki temu możliwa jest oszczędność energii.

Skontaktuj się z nami

(091) 462 52 69, 506 17 16 13, 506 17 16 14
biuro@heatszczecin.pl
ul. Południowa 25B, pokój 429, 71-001 Szczecin

Skontaktuj się z nami